איך בוחרים מדפים למחסן?

יש מגוון רחב של סוגי מדפים ליצירת פתרונות אחסון אפקטיביים. יש גם הרבה מאוד חומרי גלם שונים שמהם ניתן לייצר מדפים למחסן. המדפים שונים אלה מאלה במידות, באורך, ברוחב, בעמידות. על מנת להפוך את המחסן שלכם להרבה יותר שימושי וכדי שיהיה לכם קל לשנע החוצה או פנימה סחורה או פריטים שונים, תוכלו להיעזר בטיפים הבאים.

מדפים וסוג המחסן

מדפים תעשייתיים
מדפים למחסן תעשייתי

אי אפשר להשוות בין מחסן המשמש בית עסק גדול או חנות לבין מחסן ביתי. כאשר אתם עומדים בפני הבחירה, תמיד תשאלו מהם המדפים שנמצאים מולכם. אם אלה מדפים למחסן ביתי ואתם צריכים מדפים למחסן לוגיסטי, זה ממש לא מה שנחוץ לכם. אם אתם מתכננים מרכז לוגיסטי גדול או שמדובר במחסן של מפעל ייצור, התרכזו בחיפושיכם אך ורק בפתרונות מידוף למחסן כשלכם.

למדוד בדייקנות

ייתכן שהמדפים הטובים ביותר למחסן שלכם יהיו מדפי מתכת למחסן; ייתכן שיהיו אלה מדפים שעשויים מחומרים אחרים. אך יהיה אשר יהיה, אי אפשר לבחור בצורה נכונה בלי שמבצעים מדידה מדויקת. תמיד מדדו באופן קפדני את המחסן שלכם. ולא רק את הקירות החיצוניים שלו עליכם למדוד. חשוב למדוד את החלק הפנימי. ואפילו בכך לא די. חשוב למדוד את האזורים שצפויים לשמש כמעברים.

תכנון המדפים כחלק מהמחסן

פתרונות מידוף חייבים להיות חלק מהמחסן עצמו. ללא מידוף, לא ניתן להשיג שטח אחסון יעיל. בחירה במדפים חייבת לבוא יד ביד עם תכנון המחסן. יש להקדיש מחשבה לשאלה כיצד רוצים לחלק את המחסן. ייתכן שתרצו מחסן שיהיה מורכב מאזורים נפרדים ולכל אזור מדפים שונים. חשוב גם לתת את הדעת לשאלה האם המחסן נועד גם לכניסה של רכבי שירות כגון משאיות או מלגזות. במידה שכן, יהיה צורך במדפים שיהיו נוחים לפריקה או להעמסה ממונעת.

עומקם של המדפים

בחיפוש אחר מדפים ייתכן שתגיע ליצרן או ליבואן, אולי גם תנסו למצוא פתרונות בין כתליו של מחסן ברזל תל אביב. אך בכל מקרה, שימו לב לא רק לאורך של המדפים השונים אלא גם לעומקם. מדפים עמוקים (או רחבים) יותר יאפשרו להעמיס עליהם יותר חומרי גלם, ציוד או ארגזים. אך אין כל צורך במדפים רחבים בהכרח. הכול תלוי בסוג הפריטים המאוחסנים. מדפים ארוכים וצרים יתאימו למחסנים קטנים או לאחסון פריטים קטנים כגון קופסאות של ברגים.

מדפים למחסן לאחסנה כבדה
מדפים למחסן לאחסנה כבדה

כושר נשיאה

בחירה במדפים חייבת להתבסס גם על כושר הנשיאה של המדף. יש מדפים שיכולים לשאת משקל שנאמד בקילוגרמים. יש כאלה שיוכלו לעמוד ללא קושי גם במשקל של עשרות קילוגרמים ויותר. יש לשים לב כי פתרונות המידוף המיוחדים יעלו, בדרך כלל, בהתאם.

כשהבחירות מרובות, בדקו את המחיר

מדפים למחסן מחיר – אל תבחרו בהכרח במחיר הכי נמוך לפני שהתרשמתם שהמחיר הזה אינו מחפה על פתרון לקוי. אבל אם אתם עומדים במצב מושלם – מצאתם כמה וכמה סוגים של מדפים שכולם מתאימים לכם מבחינת גודל, אורך, רוחב, כושר נשיאה, בחרו בהתאם לעלות. אם האיכות של כל מה שמצאתם דומה למדי, זה בדיוק הזמן לשיקולי כדאיות.

פתרונות לבעלי תקציב מוגבל

גם אם יש לכם תקציב מוגבל או שאתם עסק חדש, אל תאמרו נואש. יש בנמצא מדפים למחסן יד שניה שיכולים להוות פתרון משביע רצון. מה שחשוב לבדוק זה שהמדפים הללו תקינים ויציבים. יש לוודא כי המחיר הנוח לא יבוא על חשבון הבטיחות והנוחות. אין טעם לשלם בזול עבור מדף שיתפרק או יקרוס. חפשו יד שניה באיכות טובה.