הרבה עסקים פונים אלינו בשאלה – כיצד עליי לתכנן את המדפים בבית העסק שלי. ובכן, ראשית, השאלה הינה באמת שאלה חשובה וקריטית שכדאי להתעכב עליה לפני שניגשים למלאכה, וכדאי לעשות חושבים לפניי – דבר זה יכול ועשוי לחסוך לכם כסף רב ולתת לכם את הפתרון לו אתם זקוקים.

תחילה יש להבין מהם מידותיו של המחסן ובאיזה אופן אנו מצפים להתנייד בו ולהוציא ממנו סחורה\ות. ישנם מחסנים קטנים של חנויות קטנות אשר אופי האחסון בו הינו נורא קל וגמיש, הסחורה לא משתנה וידועה מראש (מידותיה ומשקליה) ואופי ההתניידות במחסן הינו כזה שמצריך הליכה בלבד, לדוגמא חנות מקומית של חנות לנעליים. חנות מסוג זה לא תצטרך מדפים מורכבים מדיי, ואין לה צורך להשקיע במערכות מודולאריות מסובכות. חנות זו תוכל אף להסתפק במדפים יד שניה על מנת לתת את המענה לצרכיה. מחסן של חנות מסוג זה צריך לקחת בחשבון פונקציונאליות אל מול מחיר ולא צריך לחשוב על מידוף מורכב מדיי.

השלב הבא אותו יש להבין הינו מהי כמות הסחורה אותה אנו נרצה לאחסן, מהן מידותיה ומשקליה והאם הסחורה הינה דינאמית, כזאת שתשתנה מעת לעת. באם הסחורה שלנו הינה קלה, פשוטה ולא משתנה יש לקחת מדפים אשר מותאמים ספיציפים למידות המחסן של בית העסק ואין צורך להסתבך ולהשקיע כסף מיותר. באם הסחורה בעתיד הנראה לעין עשוייה להשתנות – כאן צריכים להיות זהירים ולחשוב היטב לפניי רכישה והקמה של המידוף במחסן שלכם. צריך להבין באיזה סחורות עתידיות מדובר, מה יהיו מידותיה ומה יהיה המשקל של אותן הסחורות אותן נרצה לאחסן. במקרים שכאלה ישנן הרבה מאוד אופציות, חלקן יקרות ומתוחכמות וחלקן זולות יותר אך לא פחות טובות.

ישנן מערכות מודולאריות אשר יתנו למדפים למחסן שלכם את הגמישות הרצויה, גם במידות וגם בעומסי המשקל הרלוונטים של הסחורה שלכם. כמו כן ישנן מערכות מתקדמות יותר אשר ניתן להוציא ולהכניס את הסחורה על גבי מסועים ו\או מסילות חשמליות – הכל תלוי בצרכי העסק. אנו במוגרבי נוכל לספק לכם אם כל המידע הרלוונטי ונשמח להגיע לבית העסק שלכם על מנת שיחד נוכל להתאים לכם את הפתרון המתאים ביותר. בהצלחה..