בחירת מדפים לחנויות

מדפים לחנויות
מדף לחנות

יש בנמצא מגוון רחב מאוד של מדפים, אבל לא כולם מתאימים לכל תכלית ולכל סביבה. מדפים לחנויות שונים במידה ניכרת מדגמים שנועדו לשמש למטרת אחסון במחסנים ביתיים, בבתי חרושת, בבתי מלאכה ובמרכזים לוגיסטיים. אם יש לכם חנות חדשה ואתם זקוקים לפתרונות מידוף, יש טיפים שיעזרו לכם לבחור כמו שצריך.

מהו סוג החנות שלכם

הכלל הראשון בבחירה יעילה הינו להתאים בין מידוף לחנויות לבין סוג החנות שלכם. אל תיגשו לספק מדפים ותאמרו לו כי אתם זקוקים סתם כך, למדף בגודל כזה וכזה. קודם כל, ספרו איזה מן עסק יש לכם. האם אתם פותחים חנות צעצועים או שאולי יש לכם חנות חדשה שמוכרת חומרי בניין. יש בנמצא פתרונות מידוף לחנויות בתחום ההלבשה וההנעלה, מוצרי מזון ויש גם פתרונות לחנויות שמוכרות תכשיטים.

מהו המיתוג של החנות שלכם

לא לכל חנות יתאימו מדפים ממתכת ולא לכל חנות יתאימו כאלה שמיוצרים מפלסטיק. ויש כמובן גם פתרונות מזכוכית או מעץ. שאלת חומר הגלם אינה עומדת לבדה, ללא תלות בגורמים אחרים. תמיד חשוב להגדיר את סוג החנות שלכם לא רק מבחינת ענף הפעילות (צעצועים, תכשיטים, מתנות, בגדים); חשוב גם להתייחס למיתוג שאליו אתם שואפים. זה יעזור לכם לבחור את חומר הגלם שממנו עשויים המדפים וכן לבחור בגימור המתאים. יש פתרונות מידוף שיתאימו לחנויות יוקרתיות. יש פתרונות שיתאימו לחנויות שממותגות כמוזלות.

בחנו את חוזקו של המדף

יש בנמצא מדפי פלסטיק וזכוכית, פתרונות ממתכת ופתרונות נוספים. אל תניחו מראש כי רק מדפי המתכת יהיו די חזקים לשימושכם. חשוב מאוד לשים לב לאופן שבו המדף בנוי, לסוגי הברגים המקובעים בו ולאופן שבו הוא ניצב על הרצפה (ולעיתים, תלוי ומחובר אל הקיר). דגמים חזקים יהיו נחוצים לחנויות שבהם מוכרים סחורה מסיבית וכבדה. למשל, חנויות או אולמות תצוגה שמוכרים כלים סניטריים כגון כיורים או אסלות אינם יכולים להרשות לעצמם מידוף שאיננו חזק במיוחד.

מידוף איכותי פונקציונלי

מדפים חנות ספורט
מדפים לחנות ספורט

פתרון מומלץ מאוד לחנויות שזקוקות לגמישות יהיה הפתרון המודולרי. מדפים מודולריים מאפשרים ביצוע שינויים במהירות, כך שאם הסחורה משתנה לעיתים מזומנות (למשל בחלוף העונות) ניתן יהיה לשנות גם את הפונקציונליות של המידוף. פתרונות מודולריים יאפשרו את ביצוע השינוי לא רק במהירות אלא גם בהשקעה מינימלית של סכומים נוספים בהמשך.

מידוף לתצוגה מושכת

לא משנה אם נחוץ לכם מידוף ברזל או שנחוץ לכם פתרון מפלסטיק או מחומר אחר, תמיד בחנו את אופן התצוגה. מידוף שמאפשר לכם להציג את הסחורה בחנות שלכם בצורה מושכת ויפה יעזור לקהל הלקוחות שלכם וגם לכם. מצד אחד, הלקוחות יוכלו לאתר בקלות רבה יותר את כל מה שדרוש להם. מצד שני, חוויית הקניה שלהם תוביל אותם לחזור אליכם שוב ושוב וגם להגדיל את נפח הקניות.

מידוף שמונע צפיפות

ברכישה של מידוף לחנות צעצועים או חנות בגדים יש להקפיד גם על מידות מדויקות. אסור ששטח המדפים יחרוג מן הרצוי, שכן אז המעבר עבור הלקוחות יהיה צפוף. אם הלקוח יתקשה למצוא את דרכו בחנות מפאת צפיפותה, הוא עשוי לעזוב שלא על מנת לחזור. מידוף שמשאיר די מקום לשוטטות נינוחה בחנות ימנע צפיפות ויביא עימו יתרון נוסף. בצורה כזאת מנצלים באופן אופטימלי את שטח החנות.

סדר, יציבות, נוחות

עוד כמה דברים יעזרו לכם לבחור היטב את המדפים לחנות שלכם. סדר – בחרו מדפים שיהיה קל לסדר עליהם את הסחורה. בחרו מדפים שיהיו יציבים – מקובעים היטב למקומם. תנו דעתכם גם על הנוחות בסידור הסחורה. כאשר הגישה קלה ויעילה, הסידור יהיה מהיר וטוב יותר.