סוגי מידוף – סוגי המדפים הקיימים

אחסון מוצרים יעיל ונוח מצריך מידוף מותאם. ההתאמה לצרכים, לסוגי המוצרים ולאופי השימוש מאפשרת לכם להפיק תועלת מקסימלית מהשטח ולנהל את המחסן בנוחות רבה יותר.

מדף מקצועי לחנות
מדף מקצועי לחנויות

במאמר הבא רכזנו לכם מידע אודות סוגי המדפים השונים. קראו עליהם ולאחר מכן יהיה לכם קל יותר לבחור איזה מידוף יתאים לצורך שלכם ואיזה מידוף יוכל לשמש אתכם בנוחות רבה. אכן, חשיבות רבה נודעת למידוף פרקטי של המחסן או של החנות. רק כך ניתן לנהל בצורה יעילה את המוצרים ולעמוד ביעדים של העסק שלכם.

סוגי מידוף קיימים

בדומה לתחומים רבים גם תחום המידוף מציע כיום מגוון רחב של פתרונות וסוגים שונים של מוצרים. כמובן שהבחירה צריכה להיעשות בתבונה רבה. תוך בחינת האפשרויות הקיימות בהשוואה לצרכים האינדיבידואליים שלכם. כך תוכלו לבחור את המדפים שישמשו אתכם בנוחות רבה ושיענו על הצרכים שלכם על הצד הטוב ביותר.

מדפי פלסטיק – מדובר במדפים עשויים מחומר גלם פלסטי. מדפים אלו עשויים להתאים לשימוש במחסן הביתי, אבל לא רק. לפלסטיק יש יכולת לשאת משקל מוגבל, מסיבה זו במקרה שבו מדובר במדפים שאמורים לשאת חפצים כבדים לא יהיה מתאים לבחור במדפי פלסטיק. אלו יוכלו לענות על צרכים אחרים – כאשר הצורך הוא באחסון מוצרים קלים יחסית. מדפים אלו יוכלו לשאת מוצרי טקסטיל וכן מוצרים קלי משקל אחרים.

מידוף ברזל – במחסנים בהם יש להעמיס על המדפים חפצים בעלי משקל גבוה יתאים להתקין מדפים ממתכת. מדפי המתכת מתאימים לנשיאת חפצים כבדים והם אכן יוכלו לשאת בנטל ולאפשר ארגון מועיל של כל התכולה. מדפי הברזל יכולים לשמש עבור מגוון מטרות. בין היתר יוכלו המדפים להכיל מוצרי מזון כבדים, כלים ועוד.

מדפים לחנות בגדים
מדפים לחנויות בגדים

מדפים מודולריים – כאשר רוכשים מדפים לחנויות או מדפים למחסן חשוב מאוד לוודא כי המדפים יתאימו את עצמם לשטח, ולא יגרמו לכם להתאים את עצמכם אליהם… בשל כך מומלץ מאוד לבחור להתקין מדפי סופר סלוט. מדובר במדפים מודולריים שניתן להרכיב אותם בהתאמה מלאה לתנאי השטח. באמצעותם ניתן להפיק את המקסימום מהשטח שעומד לרשותכם. נוסף על כך, מדפים אלו יוכלו להביא תועלת משמעותית בגלל העובדה שניתן לשנות את ההרכבה שלהם ולהתאים אותם לצרכים המשתנים בבית העסק או המחסן. כך שבמידה שהתכולה התרבתה או שסוג המוצרים השתנה – אין צורך להחליף מדפי מתכת למחסן, פשוט וקל לשנות את המיקומים ואת ההרכבה של המדפים, והנה אתם נהנים ממידוף מוצלח שעונה על הצרכים שלכם.

ניהול נכון של המחסן או הסחורה בחנות

בכל בית עסק או מחסן קיימת סחורה רבה ותכולה של מוצרים מגוונים. לפעמים ההבדל בין חנות שמוכרת לבין עסק שלא ממש מצליח לנהל מכירות נעוץ באחסון המוצרים או באופן הצגתם לעין הלקוחות. זאת מכיוון שכאשר לקוח מתרשם ממבחר מוצרים בצורה מאורגנת ונעימה לעין הוא יבצע קנייה. אך כאשר המוצרים מונחים באי סדר, או שהוא לא מצליח למצוא את מבוקשו הוא בהחלט ימהר להימלט מהחנות בלי לבצע רכישה…

אלעזר סלע (לשעבר מנכל פארק התעשייה) מסביר כי מפעלים רבים שמייצרים מוצרים כחול לבן בפס ייצור צריכים פתרונות אחסון רבים בשילוב מדפים לאחסנה כבדה. ואכן, מוגרבי מדפים למחסן יודעים לספק גם מדפים לצורך הזה.

חשוב מאוד לנהל בצורה נכונה את המחסן ואת המוצרים בחנות. בדרך זו ניתן להשיג יעדים ולמכור ללקוחות את המוצרים המבוקשים להם. בחרו את המדפים המתאימים לכם והיו מרוצים מארגון יעיל ומסדר מושלם!